Kolumbia

Zapraszamy do poznania tego dużego i zróżnicowanego kraju. Znajdziemy tu barwną, karaibską kulturę na wybrzeżu Atlantyku, zwanym „La Costa” z wyjątkowym miastem Cartagena. Góry Zona Cafetera to zielone, deszczowe i trudno dostępne tereny, na których królują farmy uprawiające doskonałą kawę. Bogota to serce kraju, żywiołowa stolica z historycznym centrum La Candelaria i doskonałym Museo del Oro. To, co robi wrażenie na każdym kroku w Kolumbii to bujna przyroda i ogromna ilość kolorowych, wszędobylskich egzotycznych ptaków.

Dzika Kolumbia

Natura jest ogromną atrakcją Kolumbii, liczący ponad 1,1 mln km² kraj ma bardzo zróżnicowane środowisko. Kolumbia leży nad dwoma Oceanami, obejmuje część Amazonii, osią kraju jest pasmo wysokich Andów. Topografia kraju jest niezwykle zróżnicowana, góry zajmują większą powierzchnię kraju, są tereny nadmorskie, tropikalne lasy, rozległe obszary trawiaste, bagna i pustynie. Zapraszamy do zobaczenia niewielkiego fragmentu przebogatej przyrody Kolumbii.

Kolumbia od niedawna cieszy się zainteresowaniem turystów i stara się pilnie nadrobić te zaległości. Kraj, w którym niedawno zakończyła się trwająca ponad 50 lat wojna domowa, gdzie rządziły potężne gangi narkotykowe, szybko zrywa i zapomina o trudnej historii. Narkotykowa przeszłość, której symbolem jest wszechwładny w latach 80. XX w. Pablo Escobar, dziś staje się atrakcją turystyczną. Miasta są bezpieczniejsze niż w wielu Ameryki Południowej, a ogólny poziom przestępczości jest zaskakująco mały, jak na historię kraju. Problemem jest infrastruktura, co prawda wiele miast i najczęściej odwiedzanych przez turystów  regionów przecinają nowe drogi czy autostrady, ale zjechanie z nich lub udanie się w mniej popularne regiony staje się wyzwaniem. Oczywiście działają wciąż gangi narkotykowe, a wojna domowa tli się w odległych rejonach Kolumbii, na szczęście nie przeszkadza to cieszyć się pięknem i przyrodą tego kraju. Ludzie są bardzo otwarci i pomocni, a ich temperament i witalność jest godna podziwu.

 

DSC_7450_L1
DSC_7431_L1
DSC01151_L1
DSC_7423_L1
DSC_7378_L1
DSC_7417_L1
DSC_7388_L1
DSC_7459_L1
DSC02428_L1
DSC_7374_L2
DSC02431_L1
DSC_7387_L1
previous arrow
next arrow

Odkryj więcej miejsc

Azja Południowo-Wschodnia

 

Indonezja

Bali

   Borobudur

Wulkan Ijen Jawa

Ameryka Łacińska

Peru

Argentyna

  Patagonia

Chile

   Atacama

   Wyspa Wielkanocna

Ekwador

   Galapagos

   Cartagena de Indias

   Zona Cafetera

   Przyroda Kolumbii

   Bogota muzea i zabytki

Meksyk

Cholula

Calakmul i Balamkú

Rio Bec

Yaxchilan i Bonampak

Villahermosa park La Venta

Xochicalco

Palenque

Coyoacan

Muzea Meksyk

Meksyk  architektura nowoczesna

Wieloryby w Puerto Vallarta

Australia

Poznaj Peru

Dzisiejsze Peru to powstała po podboju Imparium Inków mieszanka ciągle żywych zwyczajów andyjskich oraz kultury europejskiej z obecnym na każdym kroku katolicyzmem. Peru to także bogactwo przyrody oraz wspaniałe krajobrazy, od nadmorskich pustyń z tajemniczymi rysunkami sprzed setek lat, przez imponujące Andy z miastami Inków, po dziką i niedostępną Amazonię.

error: Content is protected !!