ABC
Włochy na Weekend...
i trochę dłużej.

 Włochy są krajem cieszącym się dużą sympatią i zainteresowaniem turystów z Polski oraz jednym z najczęściej odwiedzanych krajów. O atrakcyjności wielu miejsc, zabytkach sprzed tysięcy lat i pięknych widokach nikogo nie trzeba przekonywać. Postaramy się pokazać miejsca zarówno znane, jak i te leżące trochę na uboczu najpopularniejszych turystycznych szlaków. Zapraszamy do obejrzenia kilku zakątków Włoch, które zainspirują Państwa do kolejnych odwiedzin tego wspaniałego kraju.

ABC

KRAINA PROSECCO

Północno-wschodnie Włochy to rejon uprawy i produkcji wina prosecco, które w ostatnich latach zdobyło ogromną popularność na całym świecie. Zapraszamy do zobaczenia, jak wyglądają miejsca, które znamy z określeń handlowych i napisów na butelkach tego doskonałego wina. Najlepszej jakości wina powstają pomiędzy Valdobiaddene a Conegliano, region ma najdłuższą tradycję i koncentruje się na wysokiej jakości winie.

ABD

DOLINA AOSTY

Ten alpejski region Włoch oferuje zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy, imponujące zamki i warownie. Miasto Aosta oraz rejony położone bliżej granicy z Francją bardziej przypominają ten kraj, niż Włochy. Często wśród mieszkańców usłyszymy język francuski, architektura i kuchnia ma także wiele wspólnego z sąsiadem. Wjeżdżając w mniejsze, boczne doliny na północy, mamy wrażenie znalezienia się w Szwajcarii czy północnych Niemczech.

ABF

DOLOMITY

Położone w północno-wschodnich Włoszech Dolomity są niezwykle atrakcyjnym rejonem o każdej porze roku. Doskonałych warunków do uprawiania narciarstwa nie trzeba reklamować, ale także latem góry te oferują niezliczoną ilość szlaków pieszych, kolejek, którymi można wjechać na szczyty oraz tras rowerowych. Niezwykłe poszarpane surowe szczyty, pionowe ściany skalne i urwiska, sąsiadujące z zielonymi stokami tworzą spektakularny krajobraz.

ABG

Wokół jeziora Garda

Tereny wokół jeziora Garda należą do trzech bardzo różnorodnych włoskich regionów. Północna część to Trydent-Górna Adyga, malownicze Alpy z silnymi niemieckimi wpływami kulturowymi. Wschód to Wenecja Euganejska, przez wieki zdominowana przez Wenecję. Zachód to bogata Lombardia, z niesamowitymi zabytkami i pięknymi krajobrazami.

ABF

Bolzano

Bolzano jest stolicą regionu Trentino-Alto Adige. Otoczone górami miasto ma wyjątkowy dla Włoch charakter. Południowy Tyrol został przyłączony do Włoch po I wojnie światowej, dawne miasto cesarstwa Austro-Węgier bardziej przypomina miejscowości w Austrii czy południowych Niemczech. W znajdującym się tu muzeum archeologicznym możemy obejrzeć unikalną w skali świata lodową mumię człowieka sprzed 5 tysięcy lat znalezioną na lodowcu Similaun.

previous arrow
next arrow

Jezioro Garda

Leżące na północy Włoch jezioro Garda jest popularnym miejscem  wyjazdów dla turystów z całej Europy. Szczególnie oblegana jest południowa część jeziora, z łagodnymi brzegami i dogodnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Postaramy się pokazać także górzystą, malowniczą północ, gdzie strome góry niemal pionowo schodzą do wody. Zapraszamy też do zobaczenia okolic jeziora Garda, także tych rzadziej odwiedzanych i atrakcyjnych o każdej porze roku.

Zobacz więcej...

Dolomity

Położone w północno-wschodnich Włoszech Dolomity są niezwykle atrakcyjnym rejonem o każdej porze roku. Doskonałych warunków do uprawiania narciarstwa nie trzeba reklamować, ale także latem góry te oferują niezliczoną ilość szlaków pieszych, kolejek, którymi można wjechać na szczyty oraz tras rowerowych. Niezwykłe poszarpane surowe szczyty, pionowe ściany skalne i urwiska, sąsiadujące z zielonymi stokami tworzą spektakularny krajobraz. Dolomity zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Zobacz więcej...
error: Content is protected !!