portal podróże

Włochy na weekend

 

Ten kraj cieszący się dużą sympatią i zainteresowaniem w Polsce jest miejscem częstych odiwedzin. O atrakcyjności wielu miejsc, zabytkach sprzed tysięcy lat i pięknych widokach nikogo nie trzeba przekonywać. Postaramy się pokazać miejsca zarówno znane, jak i te leżące trochę na uboczu najpopularniejszych turystycznych szlaków. Zapraszamy do obejrzenia kilku zakątków Włoch, które zainspirują Państwa do kolejnych odwiedzin tego wspaniałego kraju.

Click Here

Jezioro Garda

Leżące na północy Włoch jezioro Garda jest popularnym miejscem masowych wyjazdów dla turystów z Eropy Środkowej. Szczególnie oblegana jest południowa część jeziora, z łagodnym krajobrazem i dogodnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Postaramy się pokazać także górzystą, malowniczą północ, gdzie strome, wysokie góry schodzą do wody. Zapraszamy też do zobaczenia okolic jeziora, także tych rzadziej odwiedzanych, a atrakcyjnych o każdej porze roku.

Bergamo

To urocze włoskie miasteczko zyskało popularność dzięki lotnisku tanich linii lotniczych. Już sam widok rozpostartego na wzgórzach miasta na tle ośnieżonych wierzchołków Alp zaskakuje malowniczością. Bergamo ma mnóstwo uroku i oferuje wszystko, czego oczekujemy od włoskich miasteczek. Zabytki z bogatą katedrą, urokliwe uliczki starej części Bergamo Alto, świetna kuchnia i wybór dobrych restauracji… zapraszamy do odwiedzin.

Dolina Aosty

Położona na zachodzie Włoch alpejska dolina oferuje jedne z piękniejszych krajobrazów w Europie. Sercem jest Aosta, miasto mające rzymskie korzenie i wspaniale zachowane tysiącletnie zabytki. Od zachodu dolinę zamyka masyw Mont Blanc, do którego jadąc zobaczymy oprócz krajobrazów także imponujące średniowieczne zamki. To właśnie imponujące i liczne zamki i twierdze strzegące alpejskich szlaków, kontrastujące z sielskimi, zielonymi dolinami,  są jednym z powodów do odwiedzenia tego regionu.

Syrakuzy

Miasto założone przez starżytnych Greków może poszczycić się liczącą ponad 3000 lat historią. Dzisiejsze Syrakuzy to niezwykle klimatyczne miejsce, z wąskimi uliczkami, długą nadmorską promenadą oraz zabytkami, które powstawały przez tysiące lat. Znajdziemy tu malowniczy targ, gdzie można kupić doskonałe ryby i owoce morza, a także spróbować ich na miejscu. Kuchni sycylijskiej nie trzeba reklamować, specyficzna tradycja kulinarna obejmuje wpływy wszytkich państw, do których w przeszłości należała wyspa.

Jezioro Como

To trzecie co do wielkości jezioro położone we włoskich Alpach posiada najdłuższą linię brzegową. W licznych zatokach znajdziemy malownicze miasteczka, pełne krętych uliczk i uroczych zakamarków. Najsłynniejszym z nich jest Bellagio, z krętymi uliczkami centrum i willami najbogatszych ludzi na świecie. Świetnym pomysłem na zwiedzanie jeziora jest pływanie między miasteczkami promem, na który można także zabrać samochód. Na południu jeziora zwiedzimy Como, największe miasto w regionie, z bogatą historią, zabytkami i widokami na jezioro.

Cefalu

Przepiękne miasteczko położone na północy Sycylii. Leży u podnóża ogromnej skały Rocca, na której znajdziemy fortyfikacje bizantyjskie. Dominującym budynkiem w mieście jest romańska katedra, wybudowana w XII wieku przez władających wyspą Normanów i ozdobiona mozaikami w stylu bizantyjskim.

Lago Maggiore

Leżąc u podnóża Alp drugie co do wielkości włoskie  jezioro charakteryzuje się łagodnym, śródziemnomorskim klimatem. Na jeziorze znajduje się także mały archipelag malowniczych wysp Boromejskich, największe z nich oferują do zwiedzania malownicze pałace i ogrody.

Trentino

Rejon Włoch znany głównie narciarzom skrywa dużo atrakcji dstępnych o każdej porze roku. Piękne miasta, jak Bolzano, przypominające bardziej architekturą miasta Niemiec czy Austrii, czy historyczny Trydent, sąsiadują z najpiękniejszymi krajobrazami alpejskimi.

Mont Blanc

Leżący na pograniczu francusko-włoskim masyw górski jest teraz dostępny dzięki kolejkom górskim, które zawożą także mniej doświadczonych turystów pod sam szczyt. W ciągu kilkudziesięciu minut możemy wjechać ze słonecznej i ciepłej doliny na lodowiec.

Kraina prosecco

Geograficznie to robiące światową karierę włoskie wino produkowane jest na stosunkowo niewielkim obszarze. Jednak wyprawa do Valdobiaddene czy Conegliano może byś pretekstem do zwiedzenia części Veneto leżącej u podnóża Alp, od Bassano del Grappa po Belluno.

Zobacz także

error: Content is protected !!