Włochy na weekend

 

Włochy są krajem cieszącym się dużą sympatią i zainteresowaniem turystów z Polski oraz jednym z najczęściej odwiedzanych krajów. O atrakcyjności wielu miejsc, zabytkach sprzed tysięcy lat i pięknych widokach nikogo nie trzeba przekonywać. Postaramy się pokazać miejsca zarówno znane, jak i te leżące trochę na uboczu najpopularniejszych turystycznych szlaków. Zapraszamy do obejrzenia kilku zakątków Włoch, które zainspirują Państwa do kolejnych odwiedzin tego wspaniałego kraju.

Jezioro Garda

Leżące na północy Włoch jezioro Garda jest popularnym miejscem  wyjazdów dla turystów z całej Europy. Szczególnie oblegana jest południowa część jeziora, z łagodnymi brzegami i dogodnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Postaramy się pokazać także górzystą, malowniczą północ, gdzie strome góry niemal pionowo schodzą do wody. Zapraszamy też do zobaczenia okolic jeziora, także tych rzadziej odwiedzanych, a atrakcyjnych o każdej porze roku.

Zobacz więcej...
Dolina Aosty

Dolina Aosty. Położona na zachodzie Włoch alpejska dolina oferuje jedne z piękniejszych krajobrazów w Europie. Sercem jest Aosta, miasto mające rzymskie korzenie i wspaniale zachowane tysiącletnie zabytki. Od zachodu dolinę zamyka masyw Mont Blanc, podróżując do niego Doliną Aosty zobaczymy niesamowite krajobrazy oraz imponujące średniowieczne zamki. To właśnie te zamki i twierdze strzegące alpejskich szlaków, kontrastujące z sielskimi, zielonymi dolinami,  są jednym z powodów do odwiedzenia tego regionu.

Okolice jeziora Garda. Tereny wokół jeziora Garda należą do trzech bardzo różnorodnych włoskich regionów. Północna część to Trydent-Górna Adyga, malownicze Alpy z silnymi niemieckimi wpływami kulturowymi. Wschód to Wenecja Euganejska, przez wieki zdominowana przez Wenecję. Zachód to bogata Lombardia, z niesamowitymi zabytkami i pięknymi krajobrazami.

Bergamo

Bergamo. To urocze włoskie miasteczko zyskało popularność dzięki popularnemu lotnisku dla tanich linii lotniczych. Już sam widok po wyjściu z samolotu na rozpostarte na wzgórzach miasto na tle ośnieżonych wierzchołków Alp zaskakuje malowniczością. Bergamo ma mnóstwo uroku i oferuje wszystko, czego oczekujemy od włoskich miasteczek. Zabytki z bogatą katedrą, urokliwe uliczki starej części Bergamo Alto, świetna kuchnia i wybór dobrych restauracji... zapraszamy do odwiedzin.

Syrakuzy

Syrakuzy. Miasto założone przez starożytnych Greków może poszczycić się liczącą ponad 3000 lat historią. Dzisiejsze Syrakuzy to niezwykle klimatyczne miejsce, z wąskimi uliczkami, długą nadmorską promenadą oraz zabytkami, które powstawały przez tysiące lat. Znajdziemy tu malowniczy targ, gdzie można kupić ryby i owoce morza, a także spróbować ich na miejscu. Kuchni sycylijskiej nie trzeba reklamować, specyficzna tradycja kulinarna powstała pod wpływem wszystkich państw, do których w przeszłości należała wyspa.

Jezioro Como

Jezioro Como.To trzecie co do wielkości jezioro położone we włoskich Alpach posiada najdłuższą linię brzegową. W licznych zatokach znajdziemy malownicze miasteczka, pełne krętych uliczek i uroczych zakamarków. Najsłynniejszym z nich jest pocztówkowe Bellagio, z willami najbogatszych ludzi na świecie. Świetnym pomysłem na zwiedzanie jeziora jest pływanie między miasteczkami promem. Na południu jeziora zwiedzimy Como, stolicę regionu, z bogatą historią i zabytkami.

previous arrow
next arrow
Slider

Kraina prosecco

Północno-wschodnie Włochy to rejon uprawy i produkcji wina prosecco, które w ostatnich latach zdobyło ogromną popularność na całym świecie. Zapraszamy do zobaczenia, jak wyglądają miejsca, które znamy z określeń handlowych i napisów na butelkach tego doskonałego wina.

Lago Maggiore

Leżąc u podnóża Alp drugie co do wielkości włoskie  jezioro charakteryzuje się łagodnym, śródziemnomorskim klimatem. Na jeziorze znajduje się także mały archipelag malowniczych wysp Boromejskich, największe z nich oferują do zwiedzania malownicze pałace i ogrody.

Dolomity

Rejon Włoch znany głównie narciarzom skrywa dużo atrakcji dstępnych o każdej porze roku. Piękne miasta, jak Bolzano, przypominające bardziej architekturą miasta Niemiec czy Austrii, czy historyczny Trydent, sąsiadują z najpiękniejszymi krajobrazami alpejskimi.

Cefalu

Przepiękne miasteczko położone na północy Sycylii. Leży u podnóża ogromnej skały Rocca, na której znajdziemy fortyfikacje bizantyjskie. Dominującym budynkiem w mieście jest romańska katedra, wybudowana w XII wieku przez władających wyspą Normanów i ozdobiona mozaikami w stylu bizantyjskim.

error: Content is protected !!